Aktualności

2014

Więcej...

Nowy katalog odpadów

Od 1 stycznia 2015 r. obowiązuje nowe Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie katalogu odpadów. Dokument określa katalog odpadów z podziałem na grupy, podgrupy i rodzaje ze wskazaniem odpadów niebezpiecznych.

Więcej...

Finał Krakowskich Dni Elektrorecyklingu

2 grudnia 2014 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbyło się uroczyste zakończeniu Krakowskich Dni Elektrorecyklingu. Krakowska akcja była ostatnią z cyklu Dni Recyklingu, które w tym roku zostały zorganiozowane także w Warszawie i we Wrocławiu.

Więcej...

Elektrośmieciarka we Wrocławiu

Od 1 grudnia mieszkańcy Wrocławia będą obsługiwani przez Elektorśmieciarkę. Nie wychodząc z domu można telefonicznie lub za pośrednictwem naszej strony internetowej, zgłosić zamiar pozbycia się elektroodpadów.  Od dwóch lat Elektorśmieciarka obsługuje mieszkańców Krakowa, Katowic, Chorzowa i Mysłowic.

Więcej...

Zakończyły się Warszawskie Dni Elektrorecyklingu

Ponad stu uczniów z warszawskich szkół podstawowych i gimnazjalnych uczestniczyło w piątek w uroczystym zakończeniu Warszawskich Dni Elektrorecyklingu. Podczas spotkania dokonano przeglądu wydarzeń towarzyszących Warszawskich Dniom Elektrorecyklingu oraz wręczono nagrody sześciu najlepszym zespołom uczestniczącym w konkursie ekologicznym „Gra Miejska”.

Więcej...

Publiczne kampanie edukacyjne – samodzielnie czy za pośrednictwem organizacji odzysku?

Jak informuje Departament Gospodarki Odpadami Ministerstwa Środowiska, wprowadzający produkty w opakowaniach, a zarazem realizujący obowiązek edukacji ekologicznej samodzielnie, zobowiązani są przeznaczyć na rachunek NFOŚiGW co najmniej 2% wartości netto opakowań wprowadzonych do obrotu w poprzednim roku kalendarzowym.

Więcej...

Podsumowanie Dni Elektrorecyklingu we Wrocławiu.

Uroczystym podsumowaniem i wręczeniem nagród zakończyły się wczoraj Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu. Podczas gali finałowej, która odbyła się w Klubie Firlej, spotkali się organizatorzy akcji, przedstawiciele Urzędu Miasta Wrocław oraz laureaci „Gry Miejskiej” - konkursu ekologicznego dla młodzieży. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również finaliści konkursów organizowanych w ramach partnerskiego projektu „Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci”.

Więcej...

Elektroodpady na krakowskich Plantach

Około godziny 9 rano mieszkańcy Krakowa oraz przypadkowi przechodnie zostali zbulwersowani widokiem sterty zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, leżącej w samym centrum miasta, na terenie krakowskich Plant. Oburzenie wzbudzała zarówno ilość zgromadzonego sprzętu, jak również brak świadomości ekologicznej „właściciela” niebezpiecznych odpadów.

Więcej...

Trwają Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

Dni Elektrorecyklingu we Wrocławiu rozpoczęły się 24 września i potrwają do 30 października. Podczas akcji można m.in. obejrzeć wystawę edukacyjną na temat prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, zobaczyć film edukacyjny oraz bezpłatnie przekazać zużyty elektrosprzęt do punktu zbiórki.

Więcej...

DNI ELEKTRORECYKLINGU we Wrocławiu, Krakowie i Warszawie zaczną się już za kilkanaście dni!

W każdym z miast akcja przebiegać będzie nieco inaczej, choć łączyć je będzie kilka stałych elementów programu. Organizatorzy zapraszają między innymi na: wystawy, konkurs w formie gry miejskiej dla młodzieży, edukacyjne seanse filmowe (zarówno na świeżym powietrzu – we Wrocławiu jak w salach kinowych w Warszawie) oraz koncert – w Krakowie. W stolicy, dodatkowo, będzie można zobaczyć odpadową rzeźbę.

Więcej...

Już za miesiąc Krakowskie Dni Elektrorecyklingu.

Trwają ostatnie przygotowania do akcji edukacyjnej znanej pod nazwą Dni Elektrorecyklingu. Od 8 października do 2 grudnia na terenie Krakowa, jednego z trzech miast uczestniczących w projekcie, realizowane będą dzialania promujące selektywną zbiórkę elektroodpadów oraz odpadów opakowaniowych.