Aktualności

2015

Więcej...

Szkolenie z zakresu gospodarki odpadami

Podstawowe regulacje prawne w gospodarce odpadami opakowaniowymi oraz pochodzącymi z zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego były tematem szkolenia otwartego zorganizowanego 25 listopada 2015 r. przez Biosystem SA w salach konferencyjnych Stadionu Narodowego w Warszawie.

Więcej...

Uroczyste zakończenie IV Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu

26 listopada w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 14 odbyło się uroczyste zakończenie IV Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu. Organizatorzy podsumowali działania realizowane w ramach tegorocznej akcji oraz wręczyli nagrody zwycięskim zespołom. Młodzież zobaczyła edukacyjny film i teledysk, wystąpiły też dziecięce zespoły muzyczne i formacje taneczne.

Więcej...

Dni Elektrorecyklingu również w Nowym Targu

Już po raz siódmy w Polsce odbędą się Dni Elektroecyklingu, podczas których mieszkańcy wybranych miast będą zachęcani do selektywnego pozbywania się elektroodpadów. Tym razem do akcji organizowanej przez Biosystem Elektrorecykling SA przyłączyli się również mieszkańcy Nowego Targu. Od wtorku 20 października rozpoczynają się Podhalańskie Dni Elektrorecyklingu, które potrwają do 18 grudnia 2015 roku.

Więcej...

Pan Sprzątalski - nowy projekt edukacyjny Biosystemu

Czy zużyty słoik albo opakowanie po deserku są już tylko niepotrzebnymi odpadami? A może śmieciom można nadać nowe znaczenie? O tym, czym jest recykling oraz jak segregować odpady będzie uczył uczniów klas 1-3 szkół podstawowych gminy miejskiej i wiejskiej Żary zabawny ekobohater - Pan Sprzątalski.

Więcej...

Ustawa o zużytym sprzęcie podpisana przez Prezydenta RP

Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 11 września 2015 roku o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Głównym celem ustawy jest zwiększenie masy zbieranego, zużytego sprzętu oraz ograniczenie szarej strefy związanej z nieprawidłowym pozbywaniem się elektroodpadów.

Więcej...

Trwa czwarta edycja Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu

Gra miejska, zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wśród mieszkańców oraz emisja spotu edukacyjnego w autobusach i tramwajach we Wrocławiu to filary tegorocznych Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu. Akcja rozpoczęła się 5 października i potrwa do 26 listopada.

Więcej...

Teledysk zwycięskiej piosenki "Festiwalu Baterii"!

Przedstawiamy teledysk do zwycięskiej piosenki "Marzenie o czystej Ziemi", który jest efektem finalnym konkursu "Festiwal Baterii".

Więcej...

Warsztaty ekologiczno-muzyczne dla finalistów "Festiwalu Baterii"

Długo wyczekiwane warsztaty ekologiczno-muzyczne dla Zwycięzców Konkursu „Festiwal Baterii”, z udziałem gwiazdy Pauliny Przybysz, właśnie się zakończyły. W czterodniowych warsztatach wzięli udział zwycięzcy głosowania internautów.

Więcej...

Zagłosuj na najlepszą piosenkę "Festiwalu Baterii"!

Rozpoczęło się głosowanie internautów w konkursie „Festiwal Baterii” na najlepszy tekst piosenki zachęcający do prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami. Do konkursu zgłosiło się 56 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski! O nagrodę walczyło aż 703 uczniów! Ostatecznie jury wybrało 6 najlepszych tekstów. Która piosenka ostatecznie zwycięży - zadecydują internauci!

Więcej...

Wesołych Świąt Wielkanocnych

W tym niezwykłym czasie pragniemy życzyć Państwu, aby Święta Wielkanocne obudziły uśpione marzenia, a czas spędzony w gronie najblizszych obfitował w wiarę, miłość i nadzieję.