Aktualności

2016

Więcej...

Wesołych Świąt

Dziękując za okazane zaufanie i współpracę życzymy wszystkim Klientom i Partnerom pełnych radości i spokoju Świąt Bożego Narodzenia. Niech nadchodzący Nowy Rok 2017 będzie czasem licznych sukcesów zawodowych i udanych inwestycji.

Więcej...

Projektowane zmiany w ustawie o odpadach

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt ustawy (z dn. 23 listopada br.) o zmianie ustawy o odpadach, będący odpowiedzią na zmiany w przepisach Unii Europejskiej w zakresie gospodarowania odpadami.

Więcej...

Podsumowanie V Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu

Dobiegła końca V edycja Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu – cyklicznej akcji edukacyjnej na temat selektywnego pozbywania się zużytego elektrosprzętu. 24 listopada poznaliśmy zwycięzców gry miejskiej, którzy postanowili sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną.

Więcej...

Laureaci Podhalańskich Dni Recyklingu zwiedzili Zakład Przetwarzania ZSEiE w Bolęcinie

Od 23 września do 10 października uczniowie nowotarskich szkół wzięli udział w Elektrokonkursie, organizowanym w ramach Podhalańskich Dni Recyklingu. Nagrodą główną była wycieczka edukacyjna do Zakładu Przetwarzania ZSEiE Biosystem SA w Bolęcinie.

Więcej...

VI edycja programu "ZBIERAJ BATERIE"

Pierwszego września rozpoczęliśmy VI Edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE!”. Zapraszamy do konkursu na najwiekszą zbiórkę zużytych baterii. Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody.

Więcej...

Podhalańskie Dni Recyklingu

Interaktywna wystawa, upcyklingowe warsztaty, pokaz mody recyklingowej oraz liczne konkursy i zabawy znalazły się w programie Podhalańskich Dni Recyklingu, które odbyły się w sobotę 9 lipca w Nowym Targu.


Więcej...

Prace nad projektem ustawy o odpadach

Trwają prace nad nowelizacją ustawy o odpadach. Projekt przewiduje m.in. doprecyzowanie przepisów dotyczących zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Więcej...

Piknik ekologiczny w gminie Wronki

W sobotę, 5 czerwca odbył się we Wronkach piknik ekologiczny, podczas którego zorganizowano zbiórkę zużytych baterii oraz elektrosprzętu. Tym razem do recyklingu przekazano dwa razy więcej odpadów niż w ubiegłym roku.

Więcej...

Dodatkowe dane w rejestrze ZSEiE

Do 30 czerwca 2016 roku wprowadzający sprzęt, którzy uzyskali wpis do rejestru ZSEiE przed dniem wejścia w życie nowej ustawy o zużytym sprzęcie, powinni przekazać do GIOŚ dodatkowe informacje na temat wprowadzanego sprzętu.