Aktualności

2014

Więcej...

Nowy katalog odpadów

Od 1 stycznia 2015 r. obowiązuje nowe Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie katalogu odpadów. Dokument określa katalog odpadów z podziałem na grupy, podgrupy i rodzaje ze wskazaniem odpadów niebezpiecznych.

Więcej...

Elektrośmieciarka we Wrocławiu

Od 1 grudnia mieszkańcy Wrocławia będą obsługiwani przez Elektorśmieciarkę. Nie wychodząc z domu można telefonicznie lub za pośrednictwem naszej strony internetowej, zgłosić zamiar pozbycia się elektroodpadów.  Od dwóch lat Elektorśmieciarka obsługuje mieszkańców Krakowa, Katowic, Chorzowa i Mysłowic.

Więcej...

Zakończyły się Warszawskie Dni Elektrorecyklingu

Ponad stu uczniów z warszawskich szkół podstawowych i gimnazjalnych uczestniczyło w piątek w uroczystym zakończeniu Warszawskich Dni Elektrorecyklingu. Podczas spotkania dokonano przeglądu wydarzeń towarzyszących Warszawskich Dniom Elektrorecyklingu oraz wręczono nagrody sześciu najlepszym zespołom uczestniczącym w konkursie ekologicznym „Gra Miejska”.

Więcej...

"W ramach Dni Elektrorecyklingu posadziliśmy pierwsze drzewo gatunku recy-KLON"

Przed Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie w ramach trwających Dni Elektrorecyklingu "posadziliśmy" pierwsze drzewko gatunku recy-KLON. Drzewko będzie rosło około dwóch tygodni, a po ścięciu trafi do zakładu przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Tam też zostanie przetworzone i stanie się cennym surowcem wtórnym.

Więcej...

Elektroodpady na krakowskich Plantach

Około godziny 9 rano mieszkańcy Krakowa oraz przypadkowi przechodnie zostali zbulwersowani widokiem sterty zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, leżącej w samym centrum miasta, na terenie krakowskich Plant. Oburzenie wzbudzała zarówno ilość zgromadzonego sprzętu, jak również brak świadomości ekologicznej „właściciela” niebezpiecznych odpadów.

Więcej...

Trwają Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

Dni Elektrorecyklingu we Wrocławiu rozpoczęły się 24 września i potrwają do 30 października. Podczas akcji można m.in. obejrzeć wystawę edukacyjną na temat prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, zobaczyć film edukacyjny oraz bezpłatnie przekazać zużyty elektrosprzęt do punktu zbiórki.

Więcej...

Nowelizacja ustawy o bateriach i akumulatorach

Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy o bateriach i akumulatorach. Nowe przepisy mają m.in. usprawnić działalność małych przedsiębiorstw oraz stopniowo ograniczać zawartość rtęci w ogniwach guzikowych.

Więcej...

Ruszyła III edycja Programu „ZBIERAJ BATERIE!”

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2014/2015, rozpoczęła się już III edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „ZBIERAJ BATERIE!”. Na zwycięzców tegorocznego konkursu na zbiórkę zużytych baterii i akumulatorów czeka większa liczba nagród rzeczowych przyznawanych aż w dwóch kategoriach.

Więcej...

Raport GIOŚ o systemie gospodarki zużytym elektrosprzętem.

Jak wynika z najnowszego raportu GIOŚ, w ubiegłym roku Polska osiągnęła wymagany dyrektywą WEEE poziom zbiórki zużytego elektrosprzętu w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

 

 

Więcej...

Trwają przygotowania do Dni Elektrorecyklingu 2014

Ruszyły przygotowania do Dni Elektrorecyklingu, podczas których mieszkańcy Krakowa, Warszawy i Wroclawia będą mogli bezpłatnie oddać zużyte elektroodpady oraz wziąć  udział w licznych atrakcjach edukacyjnych.