Aktualności

2018

Więcej...

TELEFONY KOMÓRKOWE nową kategorią konkursową Programu ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!

Zbiórka zużytych telefonów komórkowych nową kategorią konkrusową od VIII Edycji Programu ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY, która wystartowała 3 września 2018 roku.

Więcej...

Ustawa o odpadach podpisana przez Prezydenta PR

26 lipca Prezydent RP Andrzej Duda podpisał Ustawę z dnia 20 lipca 2018 roku o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw oraz Ustawę z dnia 20 lipca 2018 roku o zmianie ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska oraz niektórych innych ustaw.

Więcej...

Finał konkursu ZBIERAJ BATERIE!

W czerwcu zakończyła się siódma już edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół ZBIERAJ BATERIE! W tym roku udało się zebrać rekordową ilość ponad 102 tony zużytych baterii!

Więcej...

Piknik Ekologiczny we Wronkach

Jak co roku Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA oraz Ogólnopolska Izba Gospodarcza Ochrony Środowiska były partnerem Pikniku Ekologicznego, który odbył się 10 czerwca we Wronkach. Organizatorem imprezy były m.in. Urząd Miasta i Gminy Wronki oraz firma Amica SA.

Więcej...

Festyn ekologiczny w Radomiu

„Radom Czyste Miasto” to tytuł proekologicznego festynu, który odbył się 8 czerwca br w Radomiu z inicjatywy firmy PPUH „RADKOM” oraz Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Radomiu. Do udziału w imprezie został zaproszony również Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań SA.

Więcej...

Audyt zewnętrzny spółek Grupy Biosystem

Podczas przeprowadzonego w kwietniu b.r. audytu zewnętrznego sprawdzającego zgodność z przepisami prawa w zakresie ochrony środowiska działalności organizacji odzysku Grupy Biosystem nie stwierdzono żadnych uchybień.

Więcej...

Miesiąc Finałowy konkursu "Zbieraj baterie"

11 kwietnia ruszył Miesiąc Finałowy Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół "Zbieraj Baterie!". Na zwycięzców czeka aż 180 nagród.

Więcej...

Życzenia Wielkanocne

Spokojnych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, a także dużo zdrowia, radości i dobrego nastroju życzą Zarząd i Pracownicy Grupy Biosystem.

Więcej...

Nowy numer rejestrowy - nowe obowiązki

Przedsiębiorcy, którzy rejestrują się w BDO otrzymują od Marszałka Województwa indywidualny numer rejestrowy. Jakie nowe obowiązki wiążą się z jego uzyskaniem?

Więcej...

Podsumowanie działań edukacyjnych Grupy Biosystem w 2017 rroku

Podobnie jak w poprzednich latach, także w roku 2017 spółki Grupy Biosystem przeprowadziły szereg akcji edukacyjnych propagujących prawidłowe gospodarowanie odpadami elektrycznymi i opakowaniowymi.