Aktualności

2015

Więcej...

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu, aby ten wspaniały czas upływał w rodzinnej atmosferze i przyniósł wiele radości oraz optymizmu.

Więcej...

Szkolenie z zakresu gospodarki odpadami

Podstawowe regulacje prawne w gospodarce odpadami opakowaniowymi oraz pochodzącymi z zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego były tematem szkolenia otwartego zorganizowanego 25 listopada 2015 r. przez Biosystem SA w salach konferencyjnych Stadionu Narodowego w Warszawie.

Więcej...

Uroczyste zakończenie IV Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu

26 listopada w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 14 odbyło się uroczyste zakończenie IV Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu. Organizatorzy podsumowali działania realizowane w ramach tegorocznej akcji oraz wręczyli nagrody zwycięskim zespołom. Młodzież zobaczyła edukacyjny film i teledysk, wystąpiły też dziecięce zespoły muzyczne i formacje taneczne.

Więcej...

Pan Sprzątalski - nowy projekt edukacyjny Biosystemu

Czy zużyty słoik albo opakowanie po deserku są już tylko niepotrzebnymi odpadami? A może śmieciom można nadać nowe znaczenie? O tym, czym jest recykling oraz jak segregować odpady będzie uczył uczniów klas 1-3 szkół podstawowych gminy miejskiej i wiejskiej Żary zabawny ekobohater - Pan Sprzątalski.

Więcej...

Działamy zgodnie z międzynarodowym standardem ISO 14001

ZGK Organizacja Odzysku Biosystem SA otrzymała certyfikat jakości potwierdzający wdrożenie systemu zarządzania środowiskowego, zgodnego z międzynarodowymi standardami ISO 14001:2004. Certyfikacja na zgodność z wymaganiami normy ISO 14001 została przeprowadzona przez akredytowaną jednostkę zewnętrzną DEKRA Certification Sp. z o.o.

Więcej...

V edycja Programu Zbieraj Baterie

Wraz z początkiem roku szkolnego 2015/2016, rozpoczęła się kolejna V Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „ZBIERAJ BATERIE!”. Jest to największy w Polsce program edukacyjny dotyczący tematyki zużytych baterii. Do tej pory przyłączyło się prawie 900 placówek oświatowych z całego kraju.

Więcej...

Piosenka konkursu „Festiwal Baterii” numerem jeden na liście przebojów! Cała Polska uczy się jak postępować z bateriami

Piosenka „Marzenie o czystej Ziemi” zaśpiewana wspólnie z Pauliną Przybysz przez dzieci ze szkoły podstawowej w Polichnie zwycieżyła w notowaniu listy przebojów RDC!

Więcej...

Teledysk zwycięskiej piosenki "Festiwalu Baterii"!

Przedstawiamy teledysk do zwycięskiej piosenki "Marzenie o czystej Ziemi", który jest efektem finalnym konkursu "Festiwal Baterii".

Więcej...

Warsztaty ekologiczno-muzyczne dla finalistów "Festiwalu Baterii"

Długo wyczekiwane warsztaty ekologiczno-muzyczne dla Zwycięzców Konkursu „Festiwal Baterii”, z udziałem gwiazdy Pauliny Przybysz, właśnie się zakończyły. W czterodniowych warsztatach wzięli udział zwycięzcy głosowania internautów.

Więcej...

Finał IV Edycji Programu ZBIERAJ BATERIE!

Dobiegła końca IV edycja Programu ZBIERAJ BATERIE! Uczniowie oraz nauczyciele z całej Polski do ostatnich dni prowadzili intensywną zbiórkę zużytych baterii i akumulatorów. W tym semestrze udział wzieła udział rekordowa liczba 560 Placówek z całego kraju!