Festyn ekologiczny w Radomiu

„Radom Czyste Miasto” to tytuł proekologicznego festynu, który odbył się 8 czerwca br w Radomiu z inicjatywy firmy PPUH „RADKOM” oraz Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Radomiu. Do udziału w imprezie został zaproszony również Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań SA.

Zbiórka odpadów (w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego), występy artystyczne dzieci i młodzieży, gry, zabawy i bezpłatne konsultacje medyczne były częścią festynu pt. „Radom Czyste Miasto”, który odbył się w Parku im. T. Kościuszki w Radomiu.

W akcji promującej proekologiczny styl życia, wziął również udział Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań SA. Na uczestników odwiedzających nasze stoisko czekało wiele ciekawostek i atrakcji, w tym ciekawe prezentacje na temat „cyklu życia” lodówki oraz produktów wykonanych ze szkła.

Najmłodsi uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy przy grach planszowych, malowaniu oraz tworzeniu ciekawych przedmiotów z plastikowych butelek czy kartonowych pudełek. Za udział w przygotowanych atrakcjach dzieci otrzymywały drobne gadżety, a dorośli mogli zapoznać się z informacjami na temat praktycznych zasad selektywnego pozbywania się odpadów z gospodarstw domowych.

Źródło:
http://radkom.com.pl/2018-06-08-festyn-radom-czyste-miasto/

Wróć