Po raz piąty odbyły się Podhalańskie Dni Recyklingu!

W dniu 4 października 2019 roku  odbyła się piąta edycja Podhalańskich Dni Recyklingu. Na nowotarskim Rynku dzieci z okolicznych szkół dowiedziały się jak segregować odpady, czym są elektrośmieci oraz co możemy zrobić, aby minimalizować ilość wytwarzanych w gospodarstwach domowych odpadów!

Edukacyjny piknik o tematyce związanej z recyklingiem okazał się być wyjątkowym wydarzeniem! W jego ramach ponad 600 dzieci wzięło udział w pokazach naukowych (ich tematyka dotyczyła m.in. powietrza, jego składu, właściwości i zanieczyszczeń). Na warsztatach naukowych podczas których dzieci budowały spektroskopy, „rękawiczkofony” i inne ciekawe urządzenia z odpadów – jednocześnie poznając wybrane prawa fizyki. Były także warsztaty tworzenia przypinek i magnesów na lodówkę z recyklingu, projektowanie wielorazowych toreb płóciennych na zakupy – dzięki czemu dzieci będą mogły zastąpić szkodliwe dla środowiska torby foliowe tymi, które własnoręcznie ozdobiły. Odbył się pokaz mody recyklingowej, zajęcia upcyclingowe „zrób coś z niczego”, animacje oraz konkursy związane z selektywną zbiórką odpadów. Dla najmłodszych przygotowaliśmy stoisko „kreatywny świat klocków drewnianych” – w którym dzieci mogły tworzyć konstrukcje i ćwiczyć zręczność. Piknik prowadzili animatorzy, dzięki czemu było wyjątkowo wesoło.

Organizatorami akcji były firmy Biosystem Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. a Partnerami Burmistrz Nowego Targu, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz firma FCC Environment. Honorowy Patronat nad Akcją objęła Anna Paluch, Poseł na Sejm RP z Podhala i Ziemi Nowosądeckiej.

Wróć