Podhalańskie Dni Recyklingu

Już od godz. 10.30, w sobotę 9 lipca na nowotarskim Rynku rozpoczęły się Podhalańskie Dni Recyklingu, będące już ósmą edycją cyklicznej akcji - Dni Elektrorecyklingu, organizowanych przez Biosystem Elektrorecykling Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA. W Nowym Targu akcja odbyła się już po raz drugi, przy wsparciu organizacyjnym Burmistrza i Urzędu Miasta.

Podczas pikniku odbyły się liczne atrakcje plenerowe o tematyce ekologicznej. Dominującym tematem był zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zasady jego właściwego pozbywania się.

Jakie są konsekwencje środowiskowe wynikające z niewłaściwego pozbywania się elektrośmieci, jakie substancje zawiera sprzęt elektryczny i elektroniczny, dlaczego papier i plastik można przetwarzać wiele razy? Te oraz inne informacje można było uzyskać od ekspertów oraz znaleźć na planszach wystawy na temat recyklingu elektroodpadów i opakowań.

Niemałą gratką dla uczestników była możliwość obejrzenia interaktywnej wystawy na temat wybranych praw fizyki i natury. Podczas ekspozycji zaprezentowano m.in. rower - generator prądu, zamknięty w szklanej kuli wir wodny oraz kołyskę Newtona. Dla najmłodszych uczestników pikniku, przewidziano szereg atrakcji w postaci konkursów i zabaw grupowych. Obecne na imprezie animatorki malowały dzieciom buzie, wykonywały zwierzątka z balonów oraz zapraszały do udziału w zabawach edukacyjnych.


Wróć