Festiwal Baterii

Konkurs „Festiwal Baterii” został zorganizowany przez firmę Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. i współfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Skierowany był do uczniów szkół podstawowych (klasy V-VI) oraz gimnazjów. Mogły w nim wziąć udział zespoły liczące od 10 do 20 uczniów z jednej szkoły. Warunkiem było też, że zespół będzie miał opiekuna będącego nauczycielem z danej szkoły.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie tekstu piosenki zachęcającego do prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami. Zgłoszone przez uczestników teksty piosenek zostały poddane ocenie jury, a następnie internautów, którzy w głosowaniu internetowym wybrali jeden zwycięski tekst.

Na podstawie wybranego przez internautów tekstu, zespół, podczas czterodniowych warsztatów, w profesjonalnym – mobilnym studio, nagrał piosenkę, a na jej podstawie przygotowany został teledysk. Wcześniej uczestnicy warsztatów wyćwiczyli swoje umiejętności wokalne, aby każdy, bez względu na swoje umiejętności muzyczne, mógł wziąć udział w projekcie.

Nagranie zostało dokonane przy współpracy z Pauliną Przybysz – ambasadorką projektu, wokalistką i kompozytorką. Artystka występowała między innymi w takich zespołach jak Sistars, RitaPax Pinnawela i jest laureatką wielu liczących się konkursów np. MTV Music Awards. Linia melodyczna powstała przy współpracy z doświadczonymi muzykami. Nagrana piosenka oraz teledysk emitowane były w stacjach radiowych i TV.

Celem konkursu „Festiwal Baterii” było podniesienie świadomości społecznej i wiedzy Polaków w zakresie odpowiedniego postępowania ze zużytymi bateriami oraz zagrożeń dla środowiska i człowieka wynikających z pozbywania się ich w nieprawidłowy sposób.

Czas trwania konkursu: marzec - czerwiec 2015 r.

Wiecej informacji na stronie www.festiwalbaterii.pl.

Projekt był dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.