Aktualności

Biosystem Partnerem na Carbon Footprint Summit

W dniach 7-8 października w Krakowie odbyła się 3. edycja międzynarodowego szczytu klimatycznego Carbon Footprint Summit, którego hasłem przewodnim stała się RÓWNOWAGA. W ramach ścieżek tematycznych #idea #facts #tech zaproszeni eksperci rozmawiali o tym, jak biznes, środowisko naukowe, technologia oraz aktywizm mogą się przenikać, by ograniczać ślad węglowy.

W tegorocznej edycji CFS, partnerem wydarzenia była firma Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA. Na naszym stoisku stworzona została strefa elektroodpadów, gdzie prowadzona była zbiorka zużytego sprzętu, wyświetlany był film edukacyjny o prawidłowym postępowaniu z elektroodpadami, a także film z zakładu przetwarzania w Bolęcinie. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, pracownicy Biosystem odpowiadali na liczne pytania i prowadzili ciekawe dyskusje z uczestnikami CFS.

Dwa dni CFS obfitowały w wiele ciekawych spotkań, paneli dyskusyjnych i dodatkowych atrakcji. Podczas konferencji prasowej otwierającej wydarzenie miała miejsce premiera ogólnopolskiego badania postaw ekologicznych “Co Polki i Polacy sądzą o śladzie węglowym”. Ważnym punktem konferencji prasowej była premiera certyfikatu Carbon Footprint Approved - międzynarodowego znaku towarowego przyznawanego dla produktów i usług, które podczas procesu wytworzenia i dostarczenia wykorzystują optymalizację śladu węglowego.

W pierwszy dzień CFS organizatorzy zaplanowali liczne panele dyskusyjne. Pierwszy z nich poświęcono tematyce ESG. W panelu “Od technologii do ekonomii” omawiano niezależność energetyczną przedsiębiorstw oraz wprowadzone i planowane zmiany legislacyjne. Osobną dyskusję panelową poświęcono tematowi Organizacji w równowadze, w której poruszono kwestie dobrostanu pracowniczego, work-life balance oraz employer brandingu. Ekscytujący okazał się również panel dziennikarski “Media dla klimatu. Dziennikarstwo interwencyjne czy edukacyjne”. W programie pierwszego dnia Carbon Footprint Summit znalazły się również: warsztat ESG, oparty na szczegółowej analityce emisyjności organizacji, hackathon eco-tech oraz finał konkursu Carbon Footprint Challenge Awards 2022.
Drugi dzień CFS był bardziej lifestylowy, z zabawami edukacyjnymi, grą miejską, warsztatami dla dzieci, strefą dobrostanu i strefą sharingową. Festiwal zakończył się koncertem finałowym Zielonej Partytury, z udziałem: Misi Furtak, zespołu “Niemoc”, Kachy Kowalczyk z “Coals” oraz Joann Longić z “Tęskno”.

Przypomnijmy, że Carbon Footprint Summit jest organizowany przez krakowską fundację Carbon Footprint Foundation, która specjalizuje się w realizacji projektów społecznych i komercyjnych, analizując ślad węglowy produktów, usług, procesów oraz wydarzeń. W ramach celów statutowych fundacja promuje edukację klimatyczną i ekologiczną, rozwijając projekty dla odpowiedzialnego biznesu, takie jak np. Karta Zielonej Transformacji czy Zielony Ślad.

Podziękowanie - Biosystem.pdf Pobierz
Aktualności