Aktualności

Dni Recyklingu i Czystego Powietrza w Nowym Targu i Nowym Sączu

W dniach 26-27 września zorganizowaliśmy Dni Recyklingu i Czystego Powietrza kolejno w Nowym Targu, a następnie w Nowym Sączu. Za nami wspaniałe spotkania pełne atrakcji edukacyjnych dla mieszkańców tych miast.


We wtorek, 26 września, w Miejskim Parku w Nowym Targu, pojawił się ogromny kolorowy namiot, zwiastujący mnóstwo atrakcji dla uczniów szkół podstawowych, w ramach kolejnej edycji Podhalańskich Dni Recyklingu i Czystego Powietrza! Organizatorzy przygotowali atrakcje, których tematyka nawiązywała do głównego hasła akcji czyli recyklingu (odpadów opakowaniowych, elektrośmieci) oraz działań mających korzystny wpływ na jakość powietrza. Edukacyjny spektakl Teatru Katarynka „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing” obejrzało w tym dniu prawie 400 uczniów. Dodatkowo podczas pikniku odbyły się także warsztaty naukowe na wesoło, zajęcia z upcyklingu oraz liczne konkursy z nagrodami. W Jury konkursowym spotkali się Pani Anna Paluch, Posłanka na Sejm RP, Pan Grzegorz Watycha, Burmistrz Miasta Nowy Targ oraz Pan Aleksander Traple, Prezes firmy Biosystem S.A. Dzieci reagowały entuzjastycznie. Tańczyły, śpiewały, gorąco dopingowały swoich kolegów w konkursach. W każdym z elementów składowych pikniku dzieci mogły aktywnie uczestniczyć i wykazać się wiedzą lub dowiedzieć się czegoś ciekawego z zakresu praw fizyki, chemii, selektywnej zbiórki odpadów czy obowiązującego w Nowym Targu systemu gospodarowania odpadami.

 

Tradycyjnie organizatorami akcji w Nowym Targu były firmy Biosystem Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A oraz Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Partnerem wydarzenia był Urząd Miasta Nowy Targ.

Bliźniacze wydarzenie, z takimi samymi atrakcjami dla mieszkańców, odbyło się dzień później w Nowym Sączu. Tym razem naszym partnerem był MPEC Nowy Sącz. W składzie jury konkursowego  spotkali się Pani Anna Paluch, Posłanka na Sejm RP, Pani Magdalena Majka, Zastępca Prezydenta Miasta oraz Pan Paweł Kupczak, Prezes firmy MPEC. Sądecka impreza również przebiegła wspaniałej, radosnej atmosferze.

Łącznie w obu imprezach udział wzięło ponad 800 dzieci z regionu.

Aktualności