Aktualności

Kampania informacyjna usługi „Elektrośmieciarka.pl” w Katowicach

Podczas wydarzenia, które odbyło się 21 czerwca pod katowickim Spodkiem, przybliżona została usługa odbioru elektroodpadów przez elektrośmieciarka.pl”. Elektrośmieciarka to specjalny samochód, który odbiera stare, zużyte i niesprawne sprzęty bezpośrednio z prywatnych domów.

Sprzęt wprost z mieszkania wynoszą pracownicy firmy Biosystem SA, która projekt „elektrosmieciarka.pl” realizuje od kilku lat w ramach programu edukacyjnego „Włącz Eco Wyobraźnię”.

Aby skorzystać z usługi, wystarczy zgłosić potrzebę wywozu sprzętu wielkogabarytowego (jak lodówka czy pralka) lub zgromadzić mniejsze elektroodpady ważące łącznie co najmniej około 20 kg.

O szczegółach mówili: Damian Stępień, dyrektor ds. administracyjno-eksploatacyjnych MPGK Katowice, Łukasz Gortol z firmy Biosystem SA oraz Grażyna Burek, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice.

„Promujemy odpowiednie zachowania w zakresie gospodarki elektroodpadami. Chodzi o to, żeby elektroodpady, które zawierają bardzo cenne substancje, które możemy wykorzystać w przyszłości, ale i niebezpieczne substancje, nie trafiały na dzikie wysypiska śmieci, ale były oddawane w miejsca, gdzie zostaną odpowiednio zagospodarowane. - powiedział dyrektor ds. administracyjno-eksploatacyjnych MPGK Katowice.

Podczas wydarzenia dzieci z jednego z katowickich przedszkoli mogły spotkać się z maskotką kampanii – Ekobotem i przy jego pomocy wyrzucić zużyty i zepsuty sprzęt elektroniczny oraz wyczerpane baterie do odpowiednich pojemników.

Dla przedszkolaków przygotowano także krótkie warsztaty dotyczące segregacji odpadów i proekologicznych postaw. Pod okiem Ekobota najmłodsi uczyli się zachowań, które później będą mogli propagować wśród swoich rówieśników, ale także w swoich rodzinach.

Warto podkreślić, że usługa „elektrośmieciarka.pl” jest bezpłatna. Aby zamówić odbiór zużytego sprzętu wystarczy zadzwonić pod nr 12 292 66 66 lub wypełnić formularz na stronie www.elektrosmieciarka.pl

Usługa na Górnym Śląsku jest realizowana nie tylko Katowicach, ale także w Mysłowicach, Tychach, Sosnowcu, Siemianowicach Śląskich i w Bytomiu.

Zdjęcia: KAW

Aktualności