Aktualności

2014

Więcej...

Wesołych Świąt

Wszystkim Naszym Klientom oraz Partnerom życzymy z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu radosnych i szczęśliwych chwil, a także pomyślności i licznych sukcesów zawodowych w nadchodzącym Nowym Roku 2015.

Zarząd i Pracownicy Grupy Biosystem

Więcej...

Nowy katalog odpadów

Od 1 stycznia 2015 r. obowiązuje nowe Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie katalogu odpadów. Dokument określa katalog odpadów z podziałem na grupy, podgrupy i rodzaje ze wskazaniem odpadów niebezpiecznych.

Więcej...

Lekcja "ekologii" w opolskich szkołach podstawowych

Czy szkło należy segregować? Co należy zrobić ze zużytymi bateriami i żarówkami? Do jakich pojemników wrzucamy butelki plastikowe? Na podobne pytania próbują odpowiedzieć uczniowie opolskich szkół podstawowych podczas cyklicznych prelekcji organizowanych przez Hutę Szkła Jedlice. Do akcji przyłączył się również ZGK Organizacja Odzysku Biosystem S.A. udostępniając serię filmów edukacyjnych na temat selektywnej zbiórki odpadów.

Więcej...

Finał Krakowskich Dni Elektrorecyklingu

2 grudnia 2014 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbyło się uroczyste zakończeniu Krakowskich Dni Elektrorecyklingu. Krakowska akcja była ostatnią z cyklu Dni Recyklingu, które w tym roku zostały zorganiozowane także w Warszawie i we Wrocławiu.

Więcej...

Elektrośmieciarka we Wrocławiu

Od 1 grudnia mieszkańcy Wrocławia będą obsługiwani przez Elektorśmieciarkę. Nie wychodząc z domu można telefonicznie lub za pośrednictwem naszej strony internetowej, zgłosić zamiar pozbycia się elektroodpadów.  Od dwóch lat Elektorśmieciarka obsługuje mieszkańców Krakowa, Katowic, Chorzowa i Mysłowic.

Więcej...

Zakończyły się Warszawskie Dni Elektrorecyklingu

Ponad stu uczniów z warszawskich szkół podstawowych i gimnazjalnych uczestniczyło w piątek w uroczystym zakończeniu Warszawskich Dni Elektrorecyklingu. Podczas spotkania dokonano przeglądu wydarzeń towarzyszących Warszawskich Dniom Elektrorecyklingu oraz wręczono nagrody sześciu najlepszym zespołom uczestniczącym w konkursie ekologicznym „Gra Miejska”.

Więcej...

Publiczne kampanie edukacyjne – samodzielnie czy za pośrednictwem organizacji odzysku?

Jak informuje Departament Gospodarki Odpadami Ministerstwa Środowiska, wprowadzający produkty w opakowaniach, a zarazem realizujący obowiązek edukacji ekologicznej samodzielnie, zobowiązani są przeznaczyć na rachunek NFOŚiGW co najmniej 2% wartości netto opakowań wprowadzonych do obrotu w poprzednim roku kalendarzowym.

Więcej...

Podsumowanie Dni Elektrorecyklingu we Wrocławiu.

Uroczystym podsumowaniem i wręczeniem nagród zakończyły się wczoraj Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu. Podczas gali finałowej, która odbyła się w Klubie Firlej, spotkali się organizatorzy akcji, przedstawiciele Urzędu Miasta Wrocław oraz laureaci „Gry Miejskiej” - konkursu ekologicznego dla młodzieży. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również finaliści konkursów organizowanych w ramach partnerskiego projektu „Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci”.

Więcej...

"W ramach Dni Elektrorecyklingu posadziliśmy pierwsze drzewo gatunku recy-KLON"

Przed Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie w ramach trwających Dni Elektrorecyklingu "posadziliśmy" pierwsze drzewko gatunku recy-KLON. Drzewko będzie rosło około dwóch tygodni, a po ścięciu trafi do zakładu przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Tam też zostanie przetworzone i stanie się cennym surowcem wtórnym.

Więcej...

Elektroodpady na krakowskich Plantach

Około godziny 9 rano mieszkańcy Krakowa oraz przypadkowi przechodnie zostali zbulwersowani widokiem sterty zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, leżącej w samym centrum miasta, na terenie krakowskich Plant. Oburzenie wzbudzała zarówno ilość zgromadzonego sprzętu, jak również brak świadomości ekologicznej „właściciela” niebezpiecznych odpadów.