Aktualności

2015

Więcej...

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu, aby ten wspaniały czas upływał w rodzinnej atmosferze i przyniósł wiele radości oraz optymizmu.

Więcej...

Szkolenie z zakresu gospodarki odpadami

Podstawowe regulacje prawne w gospodarce odpadami opakowaniowymi oraz pochodzącymi z zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego były tematem szkolenia otwartego zorganizowanego 25 listopada 2015 r. przez Biosystem SA w salach konferencyjnych Stadionu Narodowego w Warszawie.

Więcej...

Uroczyste zakończenie IV Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu

26 listopada w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 14 odbyło się uroczyste zakończenie IV Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu. Organizatorzy podsumowali działania realizowane w ramach tegorocznej akcji oraz wręczyli nagrody zwycięskim zespołom. Młodzież zobaczyła edukacyjny film i teledysk, wystąpiły też dziecięce zespoły muzyczne i formacje taneczne.

Więcej...

Dni Elektrorecyklingu również w Nowym Targu

Już po raz siódmy w Polsce odbędą się Dni Elektroecyklingu, podczas których mieszkańcy wybranych miast będą zachęcani do selektywnego pozbywania się elektroodpadów. Tym razem do akcji organizowanej przez Biosystem Elektrorecykling SA przyłączyli się również mieszkańcy Nowego Targu. Od wtorku 20 października rozpoczynają się Podhalańskie Dni Elektrorecyklingu, które potrwają do 18 grudnia 2015 roku.

Więcej...

Pan Sprzątalski - nowy projekt edukacyjny Biosystemu

Czy zużyty słoik albo opakowanie po deserku są już tylko niepotrzebnymi odpadami? A może śmieciom można nadać nowe znaczenie? O tym, czym jest recykling oraz jak segregować odpady będzie uczył uczniów klas 1-3 szkół podstawowych gminy miejskiej i wiejskiej Żary zabawny ekobohater - Pan Sprzątalski.

Więcej...

Ustawa o zużytym sprzęcie podpisana przez Prezydenta RP

Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 11 września 2015 roku o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Głównym celem ustawy jest zwiększenie masy zbieranego, zużytego sprzętu oraz ograniczenie szarej strefy związanej z nieprawidłowym pozbywaniem się elektroodpadów.

Więcej...

Trwa czwarta edycja Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu

Gra miejska, zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wśród mieszkańców oraz emisja spotu edukacyjnego w autobusach i tramwajach we Wrocławiu to filary tegorocznych Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu. Akcja rozpoczęła się 5 października i potrwa do 26 listopada.

Więcej...

Działamy zgodnie z międzynarodowym standardem ISO 14001

ZGK Organizacja Odzysku Biosystem SA otrzymała certyfikat jakości potwierdzający wdrożenie systemu zarządzania środowiskowego, zgodnego z międzynarodowymi standardami ISO 14001:2004. Certyfikacja na zgodność z wymaganiami normy ISO 14001 została przeprowadzona przez akredytowaną jednostkę zewnętrzną DEKRA Certification Sp. z o.o.

Więcej...

V edycja Programu Zbieraj Baterie

Wraz z początkiem roku szkolnego 2015/2016, rozpoczęła się kolejna V Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „ZBIERAJ BATERIE!”. Jest to największy w Polsce program edukacyjny dotyczący tematyki zużytych baterii. Do tej pory przyłączyło się prawie 900 placówek oświatowych z całego kraju.

Więcej...

Piosenka konkursu „Festiwal Baterii” numerem jeden na liście przebojów! Cała Polska uczy się jak postępować z bateriami

Piosenka „Marzenie o czystej Ziemi” zaśpiewana wspólnie z Pauliną Przybysz przez dzieci ze szkoły podstawowej w Polichnie zwycieżyła w notowaniu listy przebojów RDC!