(Prze)tworzymy to razem!

Zróbmy to wspólnie!

W tym roku świętujemy 20 urodziny.
Z tej okazji zapraszamy naszych klientów i ich pracowników do udziału w akcji recyklingowej pod hasłem „(Prze)tworzymy to razem”.

W ramach akcji, w drodze konkursu, wybierzemy 20 firm, w których zostanie zorganizowana zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zebrany sprzęt przetworzymy, a środki z pozyskanego surowca przekażemy dla wybranej fundacji, działającej na rzecz środowiska naturalnego.

Dołącz do naszej urodzinowej akcji!

Jeśli Twoja firma znajdzie się finałowej 20-tce, sprawdź, czy masz w domu niepotrzebne, stare, zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne.

W dniach 24.10-4.11 na terenie Twojej firmy, w wyznaczonych miejscach, odbędzie się zbiórka elektroodpadów. To tam składać możesz zużyte elektrośmieci, które zalegają w Twoim domu. W ramach zbiórki możesz oddać nawet duże AGD.

Dostarcz, co możesz: pralki, lodówki, zmywarki, telewizory, monitory, odkurzacze, tostery, kuchenki mikrofalowe, komputery, laptopy, klawiatury, myszki, słuchawki, drukarki, telefony, kamery, odbiorniki radiowe, wiertaki i inne elektronarzędzia, drony, suszarki, młynki do kawy, ekspresy do kawy, sprzęt RTV i inne.

Zebrany sprzęt zostanie odebrany i przekazany do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Biosystem SA w Bolęcinie, w którym zostanie przetworzony na surowce wtórne.

Za każdy kilogram zebranego i przetworzonego sprzętu przekażemy 1 zł na wybraną przez zwycięzcę fundację. Im więcej kilogramów, tym większe wsparcie! Każdy kilogram się liczy!

Wierzymy, że dzięki wspólnej mobilizacji uda nam się przetworzyć jak najwięcej zużytego oraz niepotrzebnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zróbmy to wspólnie - dla dobra planety i nas samych!

Jak przebiega akcja?

 • 12 – 21 września – wysyłanie zgłoszeń do akcji
 • 28 września – ogłoszenie 20-tu firm wybranych do finału akcji
 • 24 października – 4 listopada – akcja zbierania zużytego sprzętu na terenie firm
 • 7 – 18 listopada – odbiór zebranego sprzętu z firm
 • 24 listopada – ogłoszenie wyników, a następnie przekazanie zebranych środków do fundacji wskazanej przez zwycięzcę

Nagrody

Spośród uczestników wyłonimy trzy zwycięskie firmy, które zebrały największą masę zużytego sprzętu.
Zdobywca I miejsca otrzyma pamiątkową statuetkę i wskaże fundację, której przekażemy uzyskaną kwotę.

Ponadto każda z trzech zwycięskich firm otrzyma zestaw nagród rzeczowych dla pracowników, w skład którego wchodzą:

domek dla owadów
x40
woskowijka
x40
nasiona kwiatów miododajnych
x40

Wszystkie firmy, biorące udział w finale akcji, nagrodzimy dyplomami.

Fundacje

Pozyskane środki finansowe przekażemy do jednej z trzech fundacji:

Fundacja Ekologiczna Zielona Akcja:

Od 30 lat działa na rzecz rozwoju społecznego w zgodzie z Naturą. Wspiera oddolne inicjatywy w obszarze ochrony bioróżnorodności i klimatu, zwiększając świadomość ekologiczną poprzez edukację. Łączy mieszkańców, organizacje, samorządy we wspólnym działaniu dla przyrody.

Fundacja prowadzi:

 • diagnozy klimatyczne, identyfikację zagrożeń i planowanie działań adaptacyjnych na poziomie gminy, powiatu, regionu,
 • działania edukacyjne, kierowane do społeczności lokalnych a także działania w terenie,
 • oferty dla przedsiębiorców i firm w zakresie adaptacji do zmian klimatu i łagodzenia wpływu na zmiany klimatu,
 • edukację dla małej retencji,
 • kampanie odpadowe, w ramach, których organizowane są warsztaty, wsparcie przy tworzeniu materiałów drukowanych oraz stron internetowych a także pomoc w poszukiwaniu źródeł dofinansowania zadań związanych z edukacją odpadową.

Fundacja Aeris Futuro

Od 2006 roku działa nieprzerwanie na rzecz środowiska, ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i wsparcia bioróżnorodności. Od tego czasu sadzi drzewa w ramach programu „Czas na Las” w celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla i offsetowania.

Fundacja:

 • jest inicjatorem i liderem carbon offsets w Polsce
 • posadziła prawie 2 miliony drzew
 • jest twórcą pierwszego w Polsce Kalkulatora CO2
 • to twórca idei Zielonego Wydarzenia
 • edukuje dzieci, młodzież i dorosłych

Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (FEWE)

Fundacja jest niezależną organizacją pozarządową działającą już od 1990 r.  Jej misją jest zrównoważony rozwój gospodarki kraju oraz ochrona środowiska poprzez promocję efektywnego wykorzystania energii. 

Fundacja organizuje:

 • projekty międzynarodowe (np. FETA – Fair Energy Transition for all - dotycząca sprawiedliwej transformacji energetycznej),
 • projekty dla gmin (np. SIMPLA – mająca za zadanie wsparcie władz lokalnych w harmonizacji planów działań na rzecz zrównoważonej energii oraz planów zrównoważonej mobilności miejskiej),
 • projekty dla przemysłu oraz MŚP (np. program EFEmotor - narzędzie wspomagające gospodarowanie silnikami elektrycznymi w przedsiębiorstwie).